Понад рік реалізація товарів-коммодіті в Україні дозволена тільки на електронних торгах товарних бірж. До липня 2021 року на вітчизняному ринку працювали декілька сотень торговельних майданчиків, а продаж деревини відбувався за непрозорими умовами. Часто мала місце корупційна складова, що призводило до банкрутства державних лісгоспів та реалізації якісної деревини фірмам, які погоджувалися на тіньові схеми.
Сучасний ринок передбачає продаж 100% деревини через електронні платформи бірж, що пройшли перевірку та отримали ліцензію від держави. Однією з таких є Українська універсальна біржа.
Як проходять аукціони з продажу деревини
Для участі у торгах необхідно пройти реєстрацію та ознайомитися з регламентом. Більш детальна інформація зібрана на офіційному порталі ТОВ «Українська універсальна біржа» https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/tsina-derevyny-topoli-na-auktsionah-tov-uub/. Тут можна дізнатися про останні новини ринку, проглянути біржові індекси та котирування. Додаткова перевага – реєстрація та акредитація, яку можна пройти в онлайн-форматі.
Офіційний статус члена біржі клієнти отримують після підтвердження акредитації та сплати оренди торговельного майданчика.
Особливості реалізації та вартість деревини тополі
На Україні росте більше 10-ти видів тополь, найпоширенішими є осика, тополя срібляста. Дерево швидко росте, не потребує інтенсивного догляду, обхват стовбуру може досягати кількох метрів. Лісгоспи вирощують тополю на добре освітлених ділянках.
Деревообробні підприємства можуть придбати такий лот на електронному аукціоні Української універсальної біржі. Деревина тополі не має стабільного попиту, але її ціна досить демократична і залежить від низки факторів.
- Вік рослини та місце вирощування.
- Стартова ціна, яку встановлює лісозаготівельне господарство.
- Об’єм лоту.
- Рівень попиту та активність учасників торгів.
Для чого використовують тополину деревину
Тополю купують компанії, які виробляють будівельні матеріали. Кругляк досить часто йде і на переробку. З тополі виготовляють масу для паперу та картон, фанеру та пакувальні матеріали, заготовки для сірників та меблі. Попит на таку деревину пояснюється універсальністю лісоматеріалів, досить помірною вартістю.
Учасники торгів можуть запропонувати лоти для реалізації після успішного акредитування. Наявність сертифікатів якості для деревини обов’язкова.
Як дізнатися ціну за кубічний метр деревини
Щоб отримати інформацію про торги, що вже відбулися, необхідно проглянути дані офіційного сайту Української універсальної біржі uub.com.ua або звернутися до консультантів у телефонному режимі. Дата проведення наступного аукціону є в «Календарі торгів». Фіксованої вартості на кубічний метр не існує, підсумкова ціна залежить від попиту та умов конкретних торгів.
УУБ – зручна та сучасна платформа, яка має низку переваг на вітчизняному ринку. Біржа працює 25 років, має бездоганну ділову репутацію та ретельно перевіряє клієнтів, які беруть участь в електронних торгах.